• Nowy

Opera Seconda SE Mahogany

8 249,00 zł
Brutto

Kolumna podłogowa

Ilość
dostępny

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Dziś Opera Loudspeakers jest jednym z niewielu producentów, który wykorzystuje zamknięte obudowy dla głośników niskotonowych. Lecz aby pójść dalej stworzyliśmy nową konstrukcję, która może pracować zarówno jako bas-reflex jak w układzie zamkniętym w zależności od konkretnego zapotrzebowania i gustu. Dyfuzor jest wyposażony w dwa kanały na tylnej ścianie, które mogą być zamykane lub otwierane. Poprawiona została też konstrukcja obudowy oraz crossovera.

Przetworniki

Nowy siedmiocalowy woofer został wykonany na zamówienie przez firmę Scanspeak dla całej nowej serie Classica. Ten woofer doskonale radzi sobie w zakresie średnich częstotliwości, co skłoniło nas do zastosowania go jako średnicowy w modelu Quinta. Jest on wyposażony w membranę aluminiową. Cewka o średnicy 38 mm (dwuwarstwowa, drut CCWA) na karkasie z aluminium pracuje w odpowiednio ukształtowanej szczelinie. Głośnik posiada metalowy pierścień wokół nabiegunnika, służący do kontroli zmian strumienia magnetycznego. Kosz w postaci odlewu zapewnia maksymalną sztywność. Dodatkowo sztywna aluminiowa membrana jest odporna na sub-harmoniczne i doskonale odtwarza niskie częstotliwości. Dwa głośniki niskotonowe pracują w przestrzeni, która w zależności od upodobań i potrzeb może być zamkniętą, lub z układem bas-reflex. Głośnik wysokotonowy to model z serii D26 Scanspeak z jedenocalową, wysokiej jakości miękką kopułką, podwójnym magnezem, komorą dekompresyjną i ferrofluidem. Posiada aluminiowy kołnierz i pracuje z jednomilimetrową amplitudą (dwa razy więcej niż zwykły głośnik wysokotonowy). Pasmo przenoszenia Secondy SE sięga 30kHz (0 dB) i schodzi do 30 kHz (-6 dB). Częstotliwość rezonansowa wynosi około 860 Hz, co sprawia, że głośnik wysokotonowy jest mniej wrażliwy na wibracje od innych głośników (też dzięki 30 mm przedniemu panelowi z MDF)

Crossover

Obwód zwrotnicy tej dwu-i-pół-drożnej konstrukcji jest zbudowany na dwóch płytach umieszczonych w odpowiedniej odległości od siebie. Daje to efekt zmniejszenia skutków wzajemnego oddziaływania indukcyjności cewek. Sekcja górnoprzepustowa dla głośnika wysokotonowego jest zaprojektowana w taki sposób, aby zminimalizować efekt mikrofonowania (rzadkość w innych projektach). Kondensatory stosowane w torze sygnałowym zostały starannie dobrane. To również przyczynia się do jakości przekazu i tworzy precyzyjną scenę dźwiękową.

Obudowa

Krzywizna góry obudowy Secondy SE nawiązuje do naszego flagowego modelu Malibran. Przedni, zaokrąglony panel wykonany z płyty MDF o grubości 30 mm, jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić przetworniki oraz zaokrąglenia. Wykończenie panela skórą działa jako uszczelnienie głośników i poprawia parametry akustyczne obudowy. Boki kolumny fornirowane naturalnym, szlachetnym drewnem są precyzyjnie szlifowane. Struktura jest dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wsporniki. Wewnątrz obudowy unikalne, dwuwarstwowe wytłumienie o grubości 10 cm wykonane z poliuretanu, który pochłania tylne promieniowanie głośników niskotonowych. W konsekwencji spójność i jasności to cechy brzmienia tego głośnika. Opera Seconda SE jest również wyposażona w mocne szyny podstawy, umożliwiające zamontowanie kół lub kolców. Cztery terminale głośnikowe (Seconda SE jest przeznaczona do bi-wiring) to tradycyjnie używane złącza mosiężne, pozłacane. Jest to cechą wszystkich głośników Opera. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom Seconda SE doskonale nadaje się do odtwarzania płyt analogowych (LPS). Opera Seconda SE może być też stosowania jako przednie i / lub tylne w systemach kina domowego Z dwóch par Opera Seconda SE można stworzyć system kina domowego, który nie wymaga stosowania głośnika centralnego ani subwoofera. Szczególną uwagę zwrócono na krzywą impedancji. Opera Seconda SE jest prawdziwą 4 ohm konstrukcją. Nominalna impedancja, spełniająca normy DIN 45500 (impedancja większa niż 3,2 ohm) powoduje, że Secondy SE mogą być napędzane dowolnym wzmacniaczem, który toleruje 4 ohm obciążenia nominalnego. Opera Seconda SE dzięki pełnemu rozszerzeniu zakresu niskich częstotliwości jest w stanie zagrać potężnym dźwiękiem. Może zaistnieć w każdym pomieszczeniu z jej jasną i określoną średnicą oraz reprodukcją wysokich częstotliwości, typową dla naszych najlepszych głośników. Dodatkowym nowym rozwiązaniem Secondy SE są dwa kanały bas-refleks, umieszczone z tyłu. Możliwość używania ich w dowolnej konfiguracji znacznie poprawia uniwersalność kolumny. Ten nowy model zastąpił starą Opera Seconda która zyskała pozytywną opinię świata audioi (HiFi Choice "Best Buy" i Audio Art "Best Racomended"). Jesteśmy pewni, że nowa wersja zyska równy lub większy sukces

DANE TECHNICZNE:

System: Dwu-i-pół-drożna kolumna podłogowa – Bas-Reflex
Przetworniki:
2 x 7" głośnik niskotonowy Scanspeak (aluminiowa membrana)
1 x 1" Tweeter D26 Scanspeak (Jedwabny, dekompresacyjny, ferrofluid)
Pasmo przenoszenia: 30-30000 Hz
Cross-over:
Sekcja niskotonowa: 12 dB dolnoprzepustowy
Głośnik wysokotonowy: 12 dB górnoprzepustowy
Częstotliwość podziału: 2200 Hz
Moc: 140 Watt RMS
Zalecany wzmacniacz: Od 10 do 200 Watt RMS lub więcej (bez Soft-Clipping)
Skuteczność: 89 dB / 2.83Vrms / 1 metr
Impedancja nominalna: 4 Ohm (minimum > 3.2)
Ustawienie w pokoju: z dala od narożników
Rozmiar: 102 x 24,5 x 43 cm (WxSxG)
Waga: 45 kg

Opera
2 Przedmioty