• Nowy

Opera Quinta SE Mahogany

10 999,00 zł
Brutto

Kolumna podłogowa

Ilość
dostępny

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Opera Quinta SE (zaprezentowana po raz pierwszy na targach CESw Las Vegas-2014) to nowa wersja Opery Quinta 2011. Jest to system trójdrożny, podłogowy. Absolutną nowością jest możliwość zamiennego używania systemu zamkniętego lub bas-reflex.

PRZETWORNIKI

Nowy siedmiocalowy subwoofer został wykonany „na zamówienie”, przez firmę Scanspeak dla całej nowej serii Classica. Jest on wyposażony w membranę aluminiową z cewką 38 mm (dwuwarstwowa, drut CCWA) z aluminiowym karkasem. Posiada metalowy pierścień wokół nabiegunnika dla kontroli zmian strumienia magnetycznego. Kosz - to odlew, pozwalający uzyskać maksymalną sztywność. Sztywna aluminiowa membrana doskonale odtwarza niskie częstotliwości. Dwa głośniki niskotonowe, połączone równolegle, pracują w 40 litrowej zamkniętej komorze. Głośnik średniotonowy jest to nowy siedmiocalowy przetwornik wykonany również na zamówienie. Membrana wykonana z wyżarzonego polipropylenu z korektorem fazy ABS, tłumiącym rezonanse osłonki antypyłowej. Tył głośnika średniotonowego pracuje w komorze wytłumionej poliuretanem o grubości 10 cm, który stanowi niezwykle skuteczną pułapkę akustyczną. W konsekwencji spójność i jasność to cechy brzmienia tego głośnika. Tweeter to Scanspeak 9700. Taki sam, jaki używany w najwyższych modelach (Caruso, Malibran, Teby). Jest on wyposażony w miękką kopułkę, komorę dekompresyjną i aluminiowy duży kołnierz. Pracuje z dużą amplitudą peak-to-peak (od dwóch do pięciu razy większa niż w konwencjonalnych głośnikach wysokotonowych). Pasmo przenoszenia sięga 30kHz. Częstotliwość rezonansowa wynosi około 500 Hz, co sprawia, że ten głośnik wysokotonowy jest niewrażliwy na do wibracje przekazywane z głośnika niskotonoewgo do panelu przedniego (pomimo MDF o grubości 40 mm). Ten głośnik wysokotonowy jest ciągle uważany za jedną z najlepszych dostępnych konstrukcji.

OBUDOWA

Obudowa Quinta SE wyposażona jest w dwa tylne bas refleksy. W razie potrzeby mogą być zamykane, co upodobni ten nowy model do modelu Quinta. Krzywizna góry obudowy Quinty SE nawiązuje do naszego flagowego modelu Malibran. Przedni, zaokrąglony panel wykonany z płyty MDF o grubości 40 mm (pogrubiony w stosunku do modelu Quita) jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić przetworniki. Wykończenie panela skórą działa jako uszczelnienie głośników i poprawia parametry akustyczne obudowy. Boki kolumny fornirowane naturalnym, szlachetnym drewnem są precyzyjnie szlifowane. Struktura jest dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wsporniki. Wewnątrz obudowy unikalne, dwuwarstwowe wytłumienie o grubości 10 cm wykonane z poliuretanu, który pochłania tylne promieniowanie głośników niskotonowych. W konsekwencji spójność i jasności to cechy brzmienia tego głośnika. Opera Quita SE jest wyposażona w mocne szyny podstawy, umożliwiające zamontowanie kół lub kolców. Cztery terminale głośnikowe (Quinta SE jest przeznaczona do bi-wiring) to tradycyjnie używane złącza mosiężne, pozłacane. Jest to cechą wszystkich głośników Opera. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom Quinta SE doskonale nadaje się do odtwarzania płyt analogowych (LPS). Opera Quinta SE może być też stosowania jako przednie i / lub tylne w systemach kina domowego. Z dwóch par Quinta SE można stworzyć system kina domowego, który nie wymaga stosowania głośnika centralnego oraz subwoofera. Szczególną uwagę zwrócono na krzywą impedancji. Quinta SE jest prawdziwą 4 ohm konstrukcją. Nominalna impedancja, spełniająca normy DIN 45500 (impedancja większa niż 3,2 ohm) powoduje, że Quinty SE mogą być napędzane dowolnym wzmacniaczem, który toleruje 4 ohm obciążenia nominalnego. Opera Quinta SE dzięki pełnemu rozszerzeniu zakresu niskich częstotliwości jest w stanie zagrać potężnym dźwiękiem. Może zaistnieć w każdym pomieszczeniu z jej jasną i określoną średnicą oraz reprodukcją wysokich częstotliwości, typową dla naszych najlepszych głośników.

DANE TECHNICZNE:

System: Trójdrożna kolumna podłogowa– Bas-Reflex/zamknięta
Przetworniki:
2 x 7" głośnik niskotonowy, aluminiowa membrana
1 x 7" średniotonowy - wyżarzona wtyczka fazy polipropylenu i ABS
1 x 1" Tweeter Scanspeak 9700
Pasmo przenoszenia: 30-30000Hz
Cross-over:
Głośnik niskotonowy: 18dB dolnoprzepustowy
Średniotonowy: 12dB dolnoprzepustowy i górnoprzepustowy
Głośnik wysokotonowy: 18dB górnoprzepustowy
Częstotliwość podziału: 300 - 2000Hzok
Moc: 140WattRMS
Zalecany wzmacniacz: Od 10 do 200 Watt RMS lub więcej (bez Soft-Clipping)
Skuteczność: 91 dB/2.83Vrms/1 metr
Impedancja nominalna: 4 Ohm
Ustawieniew pokoju: z dala odnarożników
Rozmiar:110 x24,5x 43 cm (WxSxG)
Waga netto: 51kg

Opera
2 Przedmioty