Technics SL-1210GR

8 790,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Gramofon DJ-ski z napędem bezpośrednim

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Połączenie tradycyjnych technologii analogowych Technicsa i wiodących technologii cyfrowych

Wprowadzony na rynek w 2016 roku SL-1200G połączył tradycyjną technologię analogową Technicsa z zaawansowaną technologią cyfrową, jednocześnie części w całym urządzeniu zostały gruntownie przeprojektowane. Jego wybitna wydajność dosłownie wstrząsnęła rynkiem hi-fi i na nowo zdefiniowała referencję dla gramofonów z napędem bezpośrednim. Części, które zostały odziedziczone po SL-1200G zostały opracowane na nowo dla SL-1210GR, począwszy od bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim i precyzyjnej technologii sterowania silnikiem, która wyeliminowała zębatkowanie (tzw. "cogging"), który pochodził z nieregularności obrotu. Dzięki temu, poziom wykonania wyraźnie przewyższa zwykłe gramofony w swojej klasie. SL-1210GR zaprasza entuzjastów audio do cieszenia się muzyką o bogatym, solidnym i ciepłym brzmieniu.

Bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego zapewniający stabilne obroty

W 1970 roku Technics wprowadził na rynek pierwszy na świecie gramofon z napędem bezpośrednim, a system ten podbił świat. W przeciwieństwie do napędu paskowego i innych systemów, systemy napędu bezpośredniego obracają silnik z niską prędkością i bezpośrednio napędzają talerz, zapewniając tym samym liczne korzyści, takie jak niemal całkowity brak degradacji współczynnika S/N spowodowanej wibracjami silnika i mechanizmami zwalniającymi, a także wysoką niezawodność przez długi okres czasu ze względu na brak konieczności wymiany części.

W 2016 r. firma Technics opracowała licujący z powierzchnią, bezrdzeniowy silnik napędu bezpośredniego z magnesami wirnika umieszczonymi po obu stronach, eliminując w ten sposób nieregularność obrotów silnika, określaną jako "cogging", która była unikalnym problemem dla systemów napędu bezpośredniego.

Wysoce precyzyjne sterowanie silnikiem dla idealnych warunków rotacji

Kontrola obrotów, która weryfikuje i koryguje precyzję silnika, wykorzystuje najnowszą technologię sterowania silnikiem, podobnie jak ta wykorzystywana przez SL-1200G. Fale sinusoidalne zapisane w pamięci ROM są wykorzystywane do sterowania przebiegami ze stałą prędkością, co pozwala osiągnąć bardziej płynny i stabilny obrót w porównaniu z użyciem prostej fali sinusoidalnej z zewnętrzną cewką, jak np. w konwencjonalnym modelu SL-1200MK5. Ponadto, obwód elektryczny został poddany ulepszeniom, tak aby nowo opracowany silnik SL-1210GR osiągnął maksymalną wydajność. Moment rozruchowy osiąga 2,2 kg x cm przy zastosowaniu tylko jednego wirnika. Osiągnięto taki sam czas rozruchu 0,7s (przy 33 1/3 obr/min) jak w przypadku SL-1200G.

Dążenie do uzyskania sztywności i charakterystyki tłumienia drgań

Talerz osiąga wysoką sztywność i charakterystykę tłumienia drgań poprzez zastosowanie dwuwarstwowej konstrukcji z gumą tłumiącą nałożoną na całą tylną powierzchnię aluminiowego odlewu w celu wyeliminowania niepotrzebnego rezonansu, który w przeciwnym razie jest przenoszony na płytę, dając tym samym czysty dźwięk.

Aby zwiększyć masę bezwładnościową i zredukować wibracje, kształt części odlewu aluminiowego został zoptymalizowany poprzez symulację komputerową. Przy masie 2,5 kg (wraz z gumową matą), talerz SL-1210GR jest o 0,8 kg cięższy niż poprzedni SL-1200MK5. Ponadto, na tylnej powierzchni talerza dodano żebra wzmacniające w celu poprawy sztywności. Zwiększenie powierzchni kontaktu z gumą tłumiącą pozwala uzyskać charakterystykę tłumienia ponad dwukrotnie wyższą niż w przypadku SL-1200MK5.

Ramię zapewniające wysoką czułość na ruchy początkowe

Ramię śledzi obrót płyty i umożliwia odczyt z wysoką precyzją, jest także tradycyjnie stosowanym statycznie wyważonym uniwersalnym ramieniem w kształcie litery S, wykorzystującym aluminiową rurę o doskonałej lekkości i sztywności.

Dzięki konstrukcji zawieszenia kardanowego, sekcja łożyskowania ramienia tonu wykorzystuje obudowę poddaną obróbce cięcia, w której zastosowano precyzyjne łożyska, podobnie jak w SL-1200G. Wysoka czułość na ruch początkowy została osiągnięta dzięki ręcznemu montażowi i regulacji przez wykwalifikowanych japońskich rzemieślników. Umożliwia to dokładne śledzenie rowków płyt winylowych.

Ponadto w zestawie znajduje się jeden rodzaj ciężarka pomocniczego, a wkładkę można wymieniać z różnymi innymi wkładkami, aby dopasować ją do gatunku muzyki lub nastroju. (Waga wkładki przy użyciu dołączonego ciężarka pomocniczego: 10 - 16,4 g (nie licząc dołączonego headshella))

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Prędkości obrotowe: 33 i 1/3, 45 i 78 RPM.
  • Zakres regulacji obrotów: +-8%, +-16%.
  • Początkowy moment obrotowy: 2,2 kg/cm.
  • Charakterystyka narastania prędkości: 0,7 sek. od zatrzymania do 33 1/3 obr./min.
  • Kołysanie i drżenie obrotów: 0,025% W.R.M.S.
  • Poziom hałasu: 78 dB (IEC 98A ważone).
  • Talerz gramofonu: 2,5 kg, 332 mm, odlew aluminiowy.
  • Długość efektywna ramienia: 230 mm.
  • Overhang: 15 mm.
  • Błąd kąta śledzenia: W granicach 2°32’ (w zewnętrznym rowku płyty 30 cm), W granicach 0°32’ (w wewnętrznym rowku płyty 30 cm).
  • Kąt przesunięcia: 22 stopnie.
  • Regulacja wysokości ramienia: 0 - 6 mm.
  • Regulacja docisku igły: 0 - 4 g.
  • Masa headshella: 7,6 g.
  • Zalecana masa wkładki: 5,6 - 12 g.
  • Wyjścia analogowe: para RCA, uziemienie.
  • Pobór mocy: 8 W, 0,2 W.
  • Wymiary: 453 x 169 x 353 mm.
  • Waga: 9,6 kg.
  • Dołączone akcesoria: Gramofon, Slipmat, Slipsheet, Osłona przeciwkurzowa, adapter do płyt EP, obciążnik równoważący, Uchwyt do wkładki, Zestaw śrub do wkładki, przewód PHONO, przewód uziemiający PHONO, przewód zasilający, instrukcja obsługi.