• Obniżka

Cambridge Audio CXA60 + CXN v2 gramofon gratis

8 979,00 zł
8 290,00 zł Zniżka 689,00 zł
Brutto

Zestaw stereo + gratisy

Ilość
dostępny

  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Cambridge Audio CXA 60  

Precyzja mocy i łączność cyfrowa

Wzmacniacze serii CX to dzieło miłości; produkt zespołu, którego zadaniem było wydobycie każdej kropli przyjemności i wszystkich szczegółów z każdego rodzaju muzyki. Te wzmacniacze pomogą odkryć nowy wymiar dźwięku. Wzmacniacza CXA80 musisz posłuchać, aby uwierzyć. Nominalna moc 80 W na kanał i klasa AB konstrukcji wzmacniacza ujawnią wszystkie szczegóły odtwarzanego dźwięku. Oddzielne, podwójne monofoniczne uzwojenia toroidalnego transformatora o niskim przepływie polepszają wydajność i razem z innymi detalami konstrukcyjnymi zapewniają niewiarygodne sterowanie głośnikami w szerokim, otaczającym i wciągającym polu dźwiękowym.

Aby zagłębić się w muzykę, którą kochasz, wzmacniacz CXA80 wyposażono w system konwersji cyfrowo-analogowej. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy konwertera cyfrowo-analogowego WM8740 firmy Wolfson o specyfikacji 24 bity/192 kHz wzmacniacz CXA80 oferuje wspaniałe ulepszanie dźwięku wszystkich źródeł cyfrowych. A ponieważ zaprojektowaliśmy go, mając w myślach domenę cyfrową, posiada dwa wejścia optyczne i jedno koncentryczne oraz asynchroniczne wejście USB AUDIO, umożliwiające bezpośrednie odtwarzanie dźwięku z komputera PC lub Mac. Dodaj opcjonalny odbiornik Bluetooth BT100, a zyskasz możliwość strumieniowej transmisji aptX, bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, zapewniając sobie dostęp do muzyki z serwisów Spotify, YouTube i wielu innych.

Źródła analogowe znajdą coś dla siebie, dzięki symetrycznym wejściom XLR, wejściom na gniazdach CINCH i jednemu wejściu 3,5 mm na panelu przednim. Używanie wzmacniacza CXA80 to rozkosz. Opływowa mechanicznie tłumiona metalowa obudowa, szczotkowane wykończenie, łatwo czytelny panel przedni, to wszystko składa się na wzmacniacz, który jest tak piękny z zewnątrz, jak dobrze zaprojektowany wewnątrz.

Niezależnie od źródła, wzmacniacz CXA80 ujawni nowe głębie i warstwy dźwięku, pozwalając na nowo odkryć ulubioną muzykę.

Podwójna konstrukcja monofoniczna

Oddzielne uzwojenie wtórne transformatora dla lewego i prawego kanału, bliźniacze prostowniki oraz oddzielne zasilacze wzmacniacza mocy lewego i prawego kanału zapewniają monofoniczny tryb dwukanałowy.

Toroidalny transformator

Używamy wysokowydajnego wzmacniacza klasy A/B, centralnie zamontowanego transformatora toroidalnego wysokiej jakości oraz radiatorów o dużej powierzchni. Pozwala to wzmacniaczowi CXA80 dawać moc 2 x 80 Wrms przy 8 Ω. Przy 4 Ω moc rośnie do 2 x 120 W.

Doskonała separacja

Układ wewnętrznej płyty obwodów drukowanych zoptymalizowano tak, aby zminimalizować przesłuch między kanałami i maksymalizować jakość separacji stereofonicznej. Poprzez zastosowanie symetrycznych i oddzielnych ścieżek poszczególnych kanałów, uzyskaliśmy pewność, że wzmacniacze CXA60 i CXA80 zapewniają doskonałą separację kanałów oraz minimalne interferencje.

Regulator głośności

Foliowy potencjometr ALPS zapewnia precyzyjną regulację głośności i doskonałe równoważenie kanałów przy niskich poziomach głośności.

Specyfikacja techniczna:

- Moc 80W/kanał (8 omów) / 120W/kanał (4 omy)

- Wbudowany przetwornik Wolfson WM8740

- Pasmo przenoszenia 5H-60kHz (+/-1dB)

- Wejścia analogowe 1xBalanced XLR, 4xRCA + 1x3.5mm (front panel)

- Wejścia cyfrowe 1xS/PDIF coaxial, 2xTOSLINK optical, 1xUSB, Bluetooth BT100

- Wyjścia głośnikowe A+B, 3.5mm wyjście słuchawkowe, pre-out, subwoofer out

- Maksymalny pobór mocy 750W

- Pobór mocy w trybie standby <0.5W

- Wymiary 115x430x341mm

- Waga 8.7kg

Odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio CXN v2

Odtwarzacz CXN ułatwi wydobycie wszystkiego z cyfrowej muzyki, jeśli postanowisz się na niego zdecydować

Dzięki podstawowej technologii, wywodzącej się z naszego nagradzanego modułu StreamMagic, odtwarzacz CXN jest w stanie odtwarzać praktycznie wszystko, od zwykłych, skompresowanych formatów MP3, po studyjnej jakości pliki FLAC i WAV o formacie 24 bity/192 kHz. I robi to z niesamowitą muzykalnością.

Możliwości odtwarzania bezprzewodowego obejmują radio internetowe, Spotify Connect, AirPlay, napędy NAS, serwery UPnP oraz aptX Bluetooth.

Którymkolwiek wejściem trafiać będzie dźwięk – przewodowo lub bezprzewodowo – i jakąkolwiek mieć będzie rozdzielczość, mocny cyfrowy silnik odtwarzacza CXN wykona upsampling twoich ulubionych utworów do jakości 24 bity/192 kHz. Następnie przejdzie przez dwa konwertery cyfrowo-analogowe WM8740 firmy Wolfson, pracujące w konfiguracji podwójnej różnicowej; efektem jest tonalna klarowność, szczegółowość i muzyczne zaangażowanie, które wprawią cię w zdumienie.

Intuicyjny w obsłudze, odtwarzacz CXN posiada piękny, kolorowy wyświetlacz 4,3 cala (11 cm), którym można sterować poprzez bezpłatną aplikację Cambridge Connect, przeznaczoną dla systemów Android i iOS (Apple). Muzykę można przeglądać wg albumu, wykonawcy, wykazu odtwarzania, itp.; to świetny, prosty i łatwy sposób ogólnego spojrzenia na to, czego słuchasz.

Korzystanie z mocy aplikacji cambridge connect

CXN to nasz najszybszy i najlepiej wykonany odtwarzacz sieciowy, wspierany przez moc przetwarzania naszej nowej aplikacji Cambridge Connect. Aplikacja, oferująca nowy systemu menu plus graficzny i bardziej intuicyjny interfejs, lokalizuje serwery UPnP w używanej sieci, rozpoznaje strukturę katalogów i wyświetla zawartość wykazów metadanych, a wszystko bez przerywania muzyki

Odtwarzacz CXN obsługuje również sterowanie C-BUS, umożliwiając włączanie i wyłączanie urządzenia oraz regulację głośności poprzez aplikację Cambridge Connect. Odtwarzacz CXN może być używany jako cyfrowy przedwzmacniacz, z regulacją głośności wykonywaną przez procesor sygnałowy Sharc; w celu uzyskania maksymalnej jakości resampling zachodzi na każdym etapie regulacji głośności. Odtwarzacz posiada również asynchroniczne wejście USB (24 bity/192 kHz), obsługujące odtwarzanie w systemie DSD64. Używanie, zamiast odtwarzacza, aplikacji do wyszukiwania utworu, który chcesz odtwarzać, powoduje szybszą, bardziej satysfakcjonującą użytkownika obsługę. Wierzymy, że ta podmiana jest genialna. Nasz poprzedni moduł transmisji strumieniowej musiałby przeszukać serwery UPnP i przesłać do aplikacji strukturę plików – to dość powolny proces. W ekosystemie odtwarzacza CXN, aplikacja w smartfonie lub tablecie sama zajmuje się przeglądaniem i wyszukiwaniem.

Wsparcie odtwarzania plików jest duże, obsługiwane są wszystkie popularne kodeki i formaty, w tym WAV, FLAC, ALAC, AIFF, MP3, HE AAC i AAC+ OGG Vorbis. Odtwarzanie z nośników UPnP jest połączone z AirPlay, Spotify Connect, Tidal i radiem internetowym.

Zbudowany, aby brzmieć lepiej

Podobnie, jak w przypadku innych składników serii CX, odtwarzacz CXN posiada wytłumiona metalową obudowę o niskim rezonansie, przystosowane do zasilania wysokiej jakości oraz – po raz pierwszy w odtwarzaczu sieciowym firmy Cambridge – duży, kolorowy ekran TFT uzupełniający możliwości przeglądania za pomocą aplikacji Cambridge Connect.

Uwolniony zander

Dzięki odtwarzaczowi CXN byliśmy w stanie odblokować więcej z naszego bardzo mocnego modułu transmisji strumieniowej Zander. Niewiarygodne jest to, że obecnie wykorzystuje tylko około 20% swojego potencjału. Należy spodziewać się aktualizacji oprogramowania, odblokowujących kolejne własności i funkcje.

Podwójne różnicowe konwertery cyfrowo-analogowe

Dwa konwertery M8740 firmy Wolfson odtwarzacza CXN pracują w trybie podwójnym, różnicowym. Mówiąc prościej, oznacza to, że w każdym kanale działa jeden, stereofoniczny konwerter cyfrowo-analogowy. Daje to nie tylko wspaniałą separację kanałów stereofonicznych, ale umożliwia to również mnożenie i konwersję na format 24 bity/384 kHz (2 x 192 kHz) na kanał. Dlaczego używamy konwerterów Wolfson WM8740? Oczywiście dlatego, że mają wspaniałe brzmienie!

Upsampling ATF (adaptive time filtering)

W odtwarzaczu CXN stosowana jest technologia upsamplingu drugiej generacji ATF2, zaimplementowana w procesorze sygnałowym Sharc firmy Analog Devices. Tradycyjne algorytmy rozpatrują dwa bity danych, łącząc je następnie linią; nasz technologia ATF rozpatruje zarówno dane, jak ich ogólny kształt, a następnie interpoluje tak, aby jak najlepiej pasowały do próbki. Wierzymy, że jest to dokładniejszy i bardziej realistyczny sposób upsamplowania dźwięku, a rezultat jest bardziej przekonujący.

Bluetooth skrojony na miarę

Jeśli chcesz używać odtwarzacza CXN z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100.

To od podstaw zaprojektowane w Cambridge urządzenie, nawiązujące do audiofilskich wzorców także w przypadku przesyłu sygnału przez Bluetooth. Całe kodowanie dla odbiornika BT100, od interfejsu XMOS do implementacji aptX, odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

v2 Czyli jeszcze lepszy niż poprzednio

W modelu CXN v2 udoskonalono system płynnego odtwarzania cyfrowego audio, który sprawił, że model CXN przez trzy lata z rzędu  zdobywał nagrodę magazynu WhatHi-Fi? Szybszy, mocniejszy procesor, zdwojona ilość pamięci RAM i pamięci masowej flash. Bardziej zaawansowana kontrola odtwarzania, umożliwiająca przeszukiwanie w obrębie utworu podczas odtwarzania z UPnP, USB lub SpotifyConnect. Kompatybilność z mpeg-DASH i HLS zapewnia wyższą jakość odbioru radia internetowego. To tylko niektóre z usprawnień jakich doczekała się nowa wersja. 

Szybszy i mocniejszy procesor

Szybszy i mocniejszy procesor wpływa przede wszystkim na obsługę, która dzięki niesamowitej płynności zwiększa komfort użytkowania. Uruchamianie i nawigacja odbywają się płynniej, lepiej a co za tym idzie dają czystą przyjemność obsługi.

Najwyższy poziom wygody i jakości

Odtwarzacz zbudowany jest na bazie wielokrotnie nagradzanej platformy strumieniowej StreamMagic, co pozwala użytkownikowi na nieprzerwany dostęp do całości biblioteki cyfrowej, Spotify Connect i radia internetowego, a następnie na odtworzenie tych zasobów dokładnie tak, jak zostały zarejestrowane, dzięki naszej technologii nadpróbkowania. 

Obsługa DASH

Model CXN v2 obsługuje system DASH (dynamiczny, adaptacyjny streaming poprzez protokół HTTP, znany również jako mpeg-DASH) i gotowy do użycia HLS. 

Kontrola i przeszukiwanie

Od momentu uruchomienia odtwarzacza CXN (v2) użytkownik ma jeszcze większą kontrolę na swoją biblioteką mogąc przeszukiwać utwór muzyczny, aby znaleźć swój ulubiony moment. Odtwarzając z serwera UPnP lub pamięci USB, użytkownik może teraz przeszukiwać odtwarzany utwór. Funkcja przeszukiwania działa również z poziomu aplikacji Cambridge Audio dla źródła Spotify. 

Specyfikacja techniczna:

- DAC: 2 przetworniki DAC Wolfson WM8740

- Filtr cyfrowy: Nadpróbkowanie z filtrowaniem ATF2 drugiej generacji do formatu 24-bit/384 kHz 

- Filtr analogowy: 2-biegunowy, podwójny filtr różniczkujący typu Bessel

- Wejścia audio USB: USB typu B, zgodne z USB Audio Profile 1.0 lub 2.0 (wybierane przez użytkownika) 

- Wejścia cyfrowego audio: Koncentryczne S/PDIF i optyczne TOSLINK

- Wyjścia analogowego audio: XLR (symetryczne) lub analogowe RCA (niesymetryczne) 

- Kompatybilność: UPnP, Local USB media, USB audio 1.0 i 2.0, S/PDIF Toslink i koncentryczne, AirPlay, odbiornik BT100 Bluetooth (sprzedawany osobno), radio internetowe, Spotify Connect, Tidal

- Formaty audio: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x64), WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis 

- Maksymalny pobór mocy: 30W

- Pobór mocy w trybie czuwania: 0,5W

- Wymiary: (wys. x szer. x gł.) 85 x 430 x 305 mm

- Waga: 3,5 kg 

Gramofon Pro-Ject Primary E - gratis

Zero plastiku. Zero zbędnych funkcji. Więcej brzmienia.

Rosnąca popularność czarnego krążka sprawiła, że coraz więcej firm chce zarobić na wielbicielach analogów i proponuje tanie, plastikowe konstrukcje, nie pozwalające naprawdę cieszyć się brzmieniem zapisanym na winylach. Zapominają przy okazji o tym, co tworzy prawdziwy gramofon - o jakości dżwięku. Jedynie wysokiej jakości komponenty i precyzja wykonania gwarantują wydobycie detali z płyt analogowych. Tą drogą niestrudzenie podąża Pro-Ject. Primary E to doskonałe wejście w świat analogowego brzmienia. Niech nikt nie da się zwieść niskiej cenie, gramofon ten budowany jest w Europie, z wysokiej jakości materiałów, a doświadczenie firmy sprawia, że wszystko idealnie ze sobą współgra - instalacja jest szybka i łatwa za sprawą fabrycznego ustawienia wszystkich parametrów. W odróżnieniu od podstawowej wersji Primary, nowy model, Primary E, wyposażony jest w silnik AC 230 V. Wkładka oparta jest na modelach Ortofon OM. Gramofon dostępny jest w kolorach czarnym, białym lub czerwonym. W standardzie posiada podkładkę z filcu oraz praktyczną pokrywę.

Główne cechy:

- Szybka i prosta instalacja i obsługa

- Zainstalowana wkładka Ortofon

- Fabrycznie ustawione ramię bez potrzeby dodatkowej kalibracji

- Akrylowa pokrywa w zestawie

- Silnik AC 230 V

- Wyjątkowe brzmienie

- Wyprodukowany w Europie

Specyfikacja techniczna:

- Prędkość obrotowa 33; 45 (ręczna zmiana obrotów)

- Odchylenie obrotów 33: 0,8% 45: 0,7%

- Wow & flutter 33: 0,29% 45: 0,27%

- Talerz 300 mm MDF + mata filcowa

- Ramię 8,6" aluminium

- Efektywna długość ramienia 218,5 mm

- Overhang 22 mm

- Efektywna masa ramienia 8 g

- Przeciwwaga dla wkładek 3 - 5,5 g

- Zakres siły nacisku 0 - 25 mN (ustawiony na 18 mN)

- Załączone akcesoria Pokrywa, kabel phono (na stałe)

- Pobór mocy 4,5 W max

- Wymiary (SxWxG) 420 x 112 x 330 mm

- Waga 4 kg

Produkt nowy, w oryginalnym opakowaniu. Pochodzi od polskiego oficjalnego dystrybutora

1 Przedmiot