Rega Brio (2017)
  • Rega Brio (2017)
  • Rega Brio (2017)

Rega Brio

2 490,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Wzmacniacz stereo

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Naszym zdaniem
Nowy wzmacniacz to najnowsze wcielenie (2017) odnoszącego ogromne sukcesy, produkowanego nieprzerwanie od 25 lat, podstawowego wzmacniacza Regi. Wystarczy wymienić sukcesy poprzedników, aby umieścić go na początku listy urządzeń do przetestowania przy poszukiwaniach nowego wzmacniacza:
W 2012r. podczas Audio Show w Warszawie system oparty na wzmacniaczu Rega Brio-R, odtwarzaczu CD Rega Apollo-R i szwedzkim zestawie głośnikowym Guru QM10two otrzymał drugą nagrodę BEST SOUND za najlepszy dźwięk wystawy. Warto wspomnieć, że w zestawie, któremu przyznano pierwsze miejsce, wartość samych kolumn przekraczała… 600.000zł, a najdroższy prezentowany podczas targów system kosztował ponad 3.000.000zł!
W 2008r. system oparty na wzmacniaczu Rega Brio 3, odtwarzaczu CD Rega Apollo i kolumnach RS3 został opisany w rubryce "System marzeń" miesięcznika Hi-Fi Choice zyskując wręcz namaszczenie "kultowego". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był to najtańszy system zaprezentowany w tej rubryce w historii pisma - opisywane tam urządzenia zwykle zaczynają się od 100tys.zł...
Opis producenta
Nowy wzmacniacz posiada zupełnie nową obudowę kryjącą udoskonalony obwód i części. Dwuczęściowa obudowa wykonana jest w całości z aluminium, co zwiększa zdolność odprowadzania ciepła i nadaje urządzeniu jeszcze bardziej zwarty i niezawodny charakter. Nowy Brio został wyposażony w sprytnie zintegrowane gniazdo słuchawkowe, specjalnie zaprojektowane tak, aby nie wywierało negatywnego wpływu na obwody audio, gdy nie jest używane oraz jak można było się spodziewać, wbudowany, bardzo wysokiej jakości, przedwzmacniacz gramofonowy MM.
W całym procesie projektowania, Brio został starannie udoskonalony w każdym aspekcie - od jakości materiałów do procesu produkcyjnego, tak aby stanowił ważny krok naprzód w inżynierii i projektowaniu wzmacniaczy Rega.
Zupełnie nowa obudowa
Wygładzenie i minimalistyczny wygląd wnosi elegancję do tradycyjnego stylu Regi wciąż nawiązując do cech wcześniejszych wzmacniaczy.
Przeprojektowany obwód
Kluczowe ulepszenia zostały wprowadzone w obwodach. Płyta główna została całkowicie zmodernizowana aby obsłużyć wyższe specyfikacje kluczowych elementów. Dodano dodatkowy stopień zasilający pozwalający na jeszcze lepszą separację pomiędzy stopniem wyjściowym i stopniami sterującymi (wejście liniowe, gramofononwe, itd.). Dzięku temu uzyskano lepszą izolację pomiędzy stopniami przetwarzającymi sygnały o niskim i wysokim poziomie.
Gniazdo słuchawkowe
Dla wygody, Brio ma zdolność napędzania standardowych słuchawek Hi-Fi ze wzmacniacza wewnętrznego. Dodanie gniazda słuchawkowego możliwe było tylko poprzez znalezienie sposobu zmniejszenia jego wpływu w głównej ścieżce sygnału, tak aby nie miało wpływu na jakość dźwięku. Szczególną uwagę poświecono przełącznikowi, kóry dezaktywuje kolumny głośnikowe.
Pilot zdalnego sterowania
W niedrogich wzmacniaczach, obwód zdalnego sterowania może mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku. W Brio, funkcja ta została dodana bez narażania własności sonicznych układu wzmacniacza. Obwód zdalnego sterowania został zaprojektowany jako niezależny moduł z własnym, dedykowanym zasilaczem. Nie ma bezpośredniego kontaktu pomiędzy mikrokontrolerem a obwodami sygnałowymi – mikrokontroler steruje przekaźnikami, a silnik sterowania głośnością jest zasilany niezależnym napięciem stałym.
Moc wyjściowa dla zasilacza 230V/115V:

50W RMS przy 8Ω i obciążeniu obu kanałów
58W RMS przy 8Ω i obciążeniu jednego kanału
73W RMS przy 4Ω i obciążeniu obu kanałów
93W RMS przy 4Ω i obciążeniu jednego kanału
Długotrwałe korzystanie z urządzenia przy impedancji 4 Ω i wysokim poziomie głośności może spowodować nagrzewanie się
obudowy do temperatury przekraczającej temperaturę otoczenia o 40°C.

Maksymalny poziom sygnału wejściowego:

Input 1 (Phono): 100mV
Input 2-5 (Line): 210mV przy 47kΩ
Czułość wejść:

Input 1 (Phono): 2.1mV przy 47kΩ i 220pF
Input 2-5 (Line): 210mV przy 47kΩ
Wyjście słuchawkowe:

Brak obciążenia = 8V
32Ω = 1.8V
54Ω = 2.6V
300Ω = 5.9V
Impedancja źródła = 109Ω
Pobór mocy:

195W przy obciążeniu 8Ω dla zasilaczy 230V/220V/115V/100V
Wyjście Record:

Poziom sygnału wyjściowego: 210mV
Impedancja wyjściowa: 470Ω
Dopuszczalna obciążalność bezpieczników:

T2AL 250V dla zasilaczy 230V/50Hz i 220V/60Hz
T3.15AL 250V dla zasilaczy 115V/60Hz i 100V/50Hz/60Hz
Wymiary i waga:

Szerokość: 216mm
Wysokość: 78mm
Głębokość: 345mm (z uwzględnieniem pokrętła głośności)
Waga: 5.1kg
MADE IN ENGLAND

Rega