Rega Elex-R
  • Rega Elex-R
  • Rega Elex-R
  • Rega Elex-R

Rega Elex-R

5 600,00 zł
Brutto

Wzmacniacz zintegrowany

PRZECZYTAJ RECENZJĘ

Ilość
dostępny

  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Naszym zdaniem...
Najnowszy wzmacniacz Regi, Elex-R, znakomicie wypełniając lukę pomiędzy budżetowym wzmacniaczem Brio-R, a znacznie droższym Elicit-R pozwala użytkownikowi poczuć się jak w klasie premium, oferując w atrakcyjnej cenie prawie tyle co Elicit-R...
Opis producenta
Oferując prawie tak wiele Wzmacniacz Rega Elex-R to wysublimowane połączenie obwodów wzmacniacza Brio-R i zaawansowanego wzmacniacza Rega Elicit-R. Inżynierowie Regi osiągnęli perfekcyjną równowagę tonalną, kontrolę i dynamikę, dostarczając dźwięk, który zawsze na pierwszym miejscu stawia muzykę.
Innowacyjność projektu
Elex-R zbudowany został z zachowaniem najwyższych standardów i zaprojektowany tak, aby w swoim przedziale cenowym zapewnić najwyższą możliwą jakość dźwięku, przy zachowaniu prostoty obsługi i łatwości konfiguracji. Wzmacniacz został umieszczony w pełnowymiarowej obudowie o zwiększonym rozpraszaniu ciepła, który dzięki wykorzystaniu większego transformatora, umożliwia dostarczanie 90W na kanał dla 6Ω i 72.5W dla 8Ω.
Czas, wysiłek i pieniądze poświęcone podczas projektowania nowego wzmacniacza przeznaczone zostały na rozwój i budowę urządzenia maksymalnie wykorzystującego możliwości wszystkich elementów składowych. W ramach projektu, do wzmacniacza dodano przydatną funkcjonalność jak wyjście przedwzmacniacza, tak aby nowy Elex-R zyskał na funkcjonalności i mógł być wykorzystywany w szerokiej kombinacji systemów, unikając jednocześnie zbędnych dodatków, takich jak korekcja tonalna lub gniazdo słuchawkowe, które mogą zakłócać ścieżkę sygnałową lub prowadzić do degradacji jakości dźwięku.
Podstawową funkcją wzmacniacza jest wzmacnianie i wyrównywanie poziomu sygnału generowanego przez wkładki gramofonowe, przetworniki cyfrowo-analogowe, odtwarzacze CD i inne komponenty źródłowe do poziomu, który umożliwia napędzenie kolumn głośnikowych. Ważne jest , że Elex-R osiąga to przy jednoczesnej minimalizacji zniekształceń, co ma bezpośredni wpływa na muzykę. Typowy poziom zniekształceń tuż przy wyjściu wynosi 0.007%.
Regulacja głośności i przedwzmacniacz zastosowany w Elex-R zostały zaprojektowane tak, aby przezwyciężyć problemy związane ze standardowymi rozwiązaniami. W projekcie Elexa-R wykorzystano wykonany na zamówienie układ scalony wspierający pracę peryferyjnych układów scalonych jak mikrokontroler i wykonywany na zamówienie obrotowy regulator głośności.
Elex-R wykorzystuje w przedwzmacniaczu połączenie sprzężenia zwrotnego i pasywnej regulacji głośności, w którym poziom sprzężenia zwrotnego i poziomy wejściowe są różne, co pozwala uzyskać żądany poziom głośności. Poziom i śledzenie wartości sygnału pomiędzy dwoma kanałami jest uzyskiwane przez wąskie tolerancje wykorzystanych w obwodzie przedwzmacniacza elementów i w mniejszym stopniu przez ustawienie samego potencjometru, utrzymując w ten sposób niedopasowanie kanałów i nieregularność śledzenia wartości poziomu głośności na minimalnym poziomie. Metoda ta także redukuje szumy i zapobiega przeciążeniu wejścia bowiem do wzmacniania sygnału wykorzystywane jest tylko niezbędne wzmocnienie. Takie rozwiązanie regulacji głośności zwykle stosowane jest w profesjonalnych ośrodkach radiowych gdzie konieczne jest utrzymywanie szumów na niskim poziomie.
Technologia wzmacniacza mocy
Stopień wyjściowy wykorzystywany w Elex-R, Elicit-R i Brio-R powstał w wyniku szeroko zakrojonych badań inżynierów Regi nad nieskoimpedancyjnym wtórnikiem emiterowym pracującym w klasie A głównego stopnia wzmacniającego. Stopień wyjściowy oparty jest na komplementarnej parze 150W tranzystorów Sanken pracujących w układzie Darlingtona. Techniczny i soniczny postęp związany z wykorzystaniem niskoimpedancyjnych stopni wzmacniających jest dobrze znany, jednak standardowa konfiguracja tranzystorów może powodować powstawanie w stopniu wzmacniającym prądów stojących o wysokim natężeniu. Poprzez połączenie niskoimpedancyjnego stopnia wzmacniajacego z tanzystorami Sanken pracującymi w układzie Darlingtona uzyskano komplementarny wtórnik emiterowy emulujący pracę w klasie A o dobrej stabilności termicznej i niskich prądach stojących.
Cechy charakterystyczne:
Hybrydowe rozwiązanie wykorzystujące projekty Brio-R i Elicit-R
90W na kanał dla 6Ω i 72.5W dla 8Ω
Zintegrowany wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy
Pełnowymiarowa obudowa o zwiększonym rozpraszaniu ciepła
Połączenie sprzężenia zwrotnego i pasywnej regulacji głośności w przedwzmacniaczu
Zaawansowany zasilacz stopnia sterującego
Wyjście przedwzmacniacza / Wyjście Record / 4 wejścia liniowe
Nowy, dedykowany transformator
Specyfikacja:
Zasilacz:
Napięcie pracy: 230V
Częstotliwość pracy: 60Hz
Pobór mocy: 250W
Bezpiecznik: T3.15AL 20mm
Moc wyjściowa: 72.5W dla 8Ω, 90W na kanał dla 6Ω, 113W dla 4Ω
Wejście Phono:
Czułość: 1.7mV/72.5W/8Ω dla sygnału 47KHz/220pF
Maksymalny poziom sygnału wejściowego: 100mV
Wejście liniowe:
Czułość: 164mV/72.5W/8Ω dla sygnału 30-50KHz
Maksymalny poziom sygnału wejściowego: 10V
Wyjście Tape:
Poziom sygnału wyjściowego: 164mV dla obciążenia znamionowego
Impedancja wyjściowa: 470Ω
Wyjście liniowe:
Poziom sygnału wyjściowego: 625mV dla obciążenia znamionowego
Impedancja wyjściowa: 600Ω
W zestawie: wzmacniacz, pilot zdalnego sterowania, kabel zasilający.

MADE IN ENGLAND

Rega
1 Przedmiot