Aurender N10
  • Aurender N10
  • Aurender N10
  • Aurender N10
  • Aurender N10
  • Aurender N10

Aurender N10 8TB

41 820,00 zł
Brutto

Serwer Muzyczny

Ilość
dostępny

Precyzyjna konwersja danych DSD do PCM, przy wykorzystaniu układu bramek FPGA:
Zaprojektowany do współpracy z wysokiej jakości konwerterami cyfrowo-analogowymi, Aurender N10, jest jedynym Odtwarzaczem Muzycznym, który wspiera precyzyjną konwersję danych DSD do formatu PCM przy wykorzystaniu układu bramek FPGA, wykonywaną na bieżąco.
N10 został wyposażony w dwa wewnętrzne napędy dysków o pojemności 4TB (2TBx2) oraz w półprzewodnikowy dysk 240GB, służący jako pamięć buforowa do odtwarzania utworów. Urządzenie stanowi doskonałe rozwiązanie nawet w przypadku kolekcji muzycznych zapisanych w najwyższych rozdzielczościach.
Projekt gwarantujący najniższy możliwy poziom szumów bazowych w systemie:
Podwójny zasilacz liniowy i specjalny projekt ekranowania zapobiegają przekazywaniu szumów do czułych przetworników DAC, gwarantując najwyższy poziom reprodukcji dźwięku.
Pełna gama cyfrowych wyjść audio i portów do połączenia z siecią:
Aurender N10 został zaprojektowany, aby współpracować z wysokiej jakości konwerterami cyfrowo-analogowymi i w tym celu urządzenie otrzymało różne rodzaje wyjść SPDIF (BNC, AES/EBU, koaksjalne i optyczne), a także dedykowane wyjście USB Audio Class 2.0. W celu połączenia z siecią i transferu plików, N10 posiada port Gigabyte Ethernet i dwa porty USB 2.0 do odczytu danych.
Aplikacja Aurender App, pełna wygodnych funkcji, ułatwia sterowanie urządzeniem:
Aplikacja Aurender Conductor App zamienia iPad’a we wszechstronny interfejs użytkownika, służący do sterowania muzycznymi serwerami/odtwarzaczami Aurender. Wszystkie ustawienia i funkcje urządzeń są łatwo dostępne poprzez menu iPad’a, a aplikacja została wyposażona w olbrzymią ilość opcji znacznie ułatwiających przeglądanie, odtwarzanie i zarządzanie kolekcjami muzycznymi zapisanymi w plikach wysokiej rozdzielczości.
Oscylatory typu OXCO, dla długoterminowej redukcji zakłóceń jitter:
Oscylatory OXCO należą do najdokładniejszych i najbardziej stabilnych zegarów, będących obecnie w użyciu. Są one o całe rzędy wielkości dokładniejsze i stabilniejsze, niż szeroko stosowane oscylatory kryształowe, które zazwyczaj wykorzystuje się w komputerach osobistych. Zmiany temperatury powodują, że oscylacje kryształowe ulegają wahaniom, co może prowadzić do powstawania zakłóceń jitter w cyfrowym sygnale audio. Ponadto, zwykłe kryształy są znacznie mniej stabilne i z biegiem czasu tracą dokładność. W zegarach OXCO, niezwykle stabilny, wysokiej jakości oscylator, jest zamknięty w specjalnej przegrodzie i utrzymywany w stałej temperaturze, aby zapobiec powstawaniu zakłóceń jitter indukowanych przez jej wahania.
Oparty na bramkach FPGA, całkowicie cyfrowy system pętli synchronizacji fazy:
Całkowicie cyfrowy system pętli synchronizacji fazy (ADPLL), wykorzystujący programowalną macierz bramek (FPGA), w połączeniu z zegarami OXCO, precyzyjnie taktuje przesył cyfrowych danych audio i minimalizuje zakłócenia jitter do pomijalnego poziomu.
Twarde dyski o pojemności 4TB oraz półprzewodnikowy dysk buforujący do odtwarzania:
Dwa wewnętrzne dyski twarde zapewniają 4TB pamięci na przechowywanie plików, a półprzewodnikowy dysk buforujący, o pojemności 240G, jest wykorzystywany do buforowania odtwarzanych nagrań. Kiedy wybrany utwór bądź album zostanie zbuforowany na dysku odtwarzającym, dysk twardy przechowujący pliki przejdzie w tryb uśpienia. Dzięki buforowaniu odtwarzanych plików elektryczny i akustyczny szum pochodzący od obracających się dysków, ruchomych głowic i silników, jest całkowicie wyeliminowany.
Dedykowane wyjście USB Audio Class 2.0 z niskoszumowym obwodem zasilającym:
Dedykowane wyjście USB Audio Class 2.0 zostało zaprojektowane w celu dostarczania wyjątkowo przejrzystego i pozbawionego szumów sygnału audio. Wyjście zostało ekranowane przed zewnętrznymi interferencjami elektronicznymi. Kiedy wyjście USB Audio nie jest używane, można odciąć źródło jego zasilania – w zależności od wymagań wejścia USB przetwornika DAC.
Oprogramowanie AMM i wsparcie sieci NAS:
Jeśli użytkownik posiada już skonfigurowaną sieć NAS, Aurender N10 umożliwia odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych na urządzeniach NAS.
Oprogramowanie AMM(Aurender Media Manager), współpracujące z komputerami Mac (OS X 10.9 lub nowszymi), jest dostępne już w tej chwili. Wersja dla systemów Windows będzie dostępna wkrótce.
Użytkownik może uruchomić oprogramowanie AMM na dowolnej platformie – wystarczy wybrać serwer NAS jako lokalizację przechowywanych danych, a program automatycznie wyszuka Aurendera w sieci lokalnej i stworzy muzyczną bazę danych. Oprogramowanie jest intuicyjne dla użytkownika, więc po uruchomieniu AMM będzie można wybierać nagrania przy pomocy wszystkich meta-danych, wykorzystując aplikację Aurender Conductor App, bez konieczności pamiętania, gdzie zlokalizowane są pliki muzyczne.
Zdalne Wsparcie Techniczne poprzez Internet:
Wysłanie prośby o Zdalne Wsparcie Techniczne, przy wykorzystaniu aplikacji Aurender Conductor, pozwoli inżynierom zdiagnozować i naprawić problem (jeśli taki wystąpi) poprzez łącze internetowe.
Aurender N10 - Dane techniczne:
Oprogramowanie: Aurender Conductor iPad App, Android App
SSD: 1 x 240GB
Wyjścia cyfrowe: 1 koaksjalne, 1 opt, 1 AES/EBU, 1 BNC, 1 USB Audio Class 2.0
Wejścia cyfrowe: 1 Gigabit LAN, 2 x USB 2.0
Pamięć wewnętrzna: 4TB (2 x 2TB)
Częstotliwości próbkowania: SPDIF : Do 24-bit, 192kHz (PCM); 1-bit, 2.8MHz (DSD64)
USB : Zależnie od specyfikacji przetwornika DAC (PCM);
1-bit, 2.8MHz (DSD64); 1-bit, 5.6MHz (DSD128)
Wspierane formaty: DSD(DSF, DFF), WAV, FLAC, AIFF, ALAC, M4A, APE i inne
Wymiary: 430mm x 83mm x 353mm
Waga: 12 kg

1 Przedmiot