Pro-Ject X2 bez wkładki biały

4 450,00 zł
Brutto

Gramofon Pro-Ject bez wkładki

Ilość
dostępny

  • Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Pro-Ject X2 to doskonale wyposażony gramofon średniej klasy. Carbonowo-aluminiowe, 9" ramię, precyzyjny silnik z regulacją prędkości, wkładka Pro-Ject DS2, oraz dołączony do zestawu docisk pozwolą cieszyć się doskonałym brzmieniem winyli od razu po wypakowaniu gramofonu z pudełka.

Ramię gramofonowe musi być sztywne, żeby nie przenosić wibracji z zewnątrz na wkładkę. Pro-Ject wykorzystuje mieszaną budowę carbonowo-aluminiową z główką będącą integralną częścią ramienia. Nie pozwala to w szybki sposób zmieniać wkładki, ale za to znacząco poprawia brzmienie uzyskiwane na takim ramieniu. Bardzo precyzyjne łożyskowanie ramienia pozwala na swobodny ruch igły po płycie, a wytłumiona TPE przeciwwaga redukuje wibracje układu ramię - wkładka.

Silnik napędza subplater talerza za pomocą paska napędowego. Izoluje to wibracje silnika od talerza z płytą. Silnik zasilany jest przez generator DC/AC, który elektronicznie reguluje prędkość talerza, a zmiana prędkości odbywa się za pomocą wciśnięcia przycisku. 

Talerz gramofonu to duży, masywny kawałek akrylu o bardzo dobrych właściwościach tłumienia wibracji. Jego precyzyjnie wykończona powierzchnia nie rysuje płyt podczas nakładania i zdejmowania. Dołączony docisk pozwala zablokować płytę na talerzu i zapobiec jej odkształcaniu.

Plinta gramofonu została wykonana z wysokiej jakości MDF obrabianego na maszynach CNC. Jest on nie tylko ciężki, ale też doskonale tłumi wibracje izolując ramię i talerz od zewnętrznych drgań.

Pro-Ject
1 Przedmiot