ifi Audio iPhono 2 Micro
  • ifi Audio iPhono 2 Micro
  • ifi Audio iPhono 2 Micro
  • ifi Audio iPhono 2 Micro

ifi Audio iPhono 2 Micro

2 590,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Przedwzmacniacz gramofonowy

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

  • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 PLN Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500 PLN
  • Atrakcyjne warunki kredytowania Atrakcyjne warunki kredytowania
  • Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu Przyjmujemy sprzęt w rozliczeniu

Od wprowadzenia na rynek, oryginalny iPhono stał się przedwzmacniaczem gramofonowym odniesienia w zakresie cenowym do 1000 USD.
Żeby poprawić coś w tym oryginalnym urządzeniu, jednocześnie nie tracąc niczego z jego filozofii, nasz zespół inżynierski wrócił do początku, i zaprojektował iPhono 2 od podstaw. Opracowanie, układ wewnętrzny, części, parametry i co najważniejsze, brzmienie, potwierdziły, że ten wysiłek był wart użytych środków.
Wyjątkowo duża rozpiętość wzmocnienia od 36 po 72 dB
iPhono2 pozwala na podłączenie każdej wkładki z każdego poziomu cenowego. Maksymalne wzmocnienie to teraz niewiarygodne 72 dB, pozwalające na podłączanie wkładek MC z najniższym możliwym napięciem wyjściowym. Nawet legendarny Ortofon MC-5000 nie wymaga stosowania dodatkowych transformatorów step-up, które degradują dźwięk.
Oryginalny iPhono miał już wyjątkową dynamikę na poziomie 90 dB, która przyprawiała drogie przedwzmacniacze o ciarki na plecach. iPhono 2, z dynamiką na poziomie 106 dB wysforował się na czoło stawki, oferując około 15 dB więcej niż najlepsza konkurencja.
Nawet z takimi nagraniami jak uwertura 1812 Czajkowskiego, dynamika i otwartość brzmienia są nieprawdopodobnie dobre i przeniosą każdy system audio na zupełnie nowy poziom radości ze słuchania.
Najdokładniejszy zestaw krzywych korekcyjnych
Na nowo opracowany układ korekcji RIAA gwarantuje dokładność +/- 0,2 dB w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. To jakość referencyjna, kropka.
Ale iPhono2 nadaje się też do słuchania starszych płyt, sprzed ery RIAA. iPhono2 nadal posiada 6 najbardziej popularnych krzywych korekcji dla płyt stereo, tak jak oryginalny iPhono. Także nikt nie będzie musiał zadowolić się nieoptymalną jakością brzmienia tylko dlatego, że nie może wybrać odpowiedniej krzywej.
Przykład 1: Jeśli longplay brzmi wyjątkowo jasno, cienko i bez ciała przy ustawieniu RIAA, to prawdopodobnie użyto w nim krzywej Decca.
Przykład 2: Jeśli LP brzmi jednocześnie zbyt jasno i ma zamulony, przesadzony bas to prawdopodobnie został wytłoczony z krzywą Columbia.
RIAA: standardowa krzywa korekcji dla płyt wydanych po 1980 roku oraz wielu wydanych po 1950 roku (np. RCA).
*Decca: London, Deutsche Gramophon, Archiv, EMI, Argo, NAB, i inne
*Columbia: Columbia/CBS, Epic, EMI (płyty wydane pod logiem Columbia)
ERIAA
eRIAA: dla nowych płyt z nienormalnymi zmianami fazy i odcięciem wysokich tonów
IEC: RIAA z filtrem subsonicznym
eRIAA/IEC: poszerzona RIAA z filtrem subsonicznym IEC
*Płyty sprzed roku 1980
Trochę informacji o różnych krzywych korekcji.
W momencie promocji krzywej RIAA jako standardu korekcji nagrań na płytach winylowych w latach 50-tych ubiegłego wieku, nie wszystkie wytwórnie (a nawet nie wszystkie tłocznie danej wytwórni) przyjęły ten standard. Szczególnie w Europie, po drugiej stronie żelaznej kurtyny, wytwórnie niechętnie patrzyły na standard pochodzący z USA. Ponieważ w iFi mamy obsesję na temat ultymatywnej jakości odtwarzania, więc w naszej ocenie, aby pozostać wiernym zapisowi na płycie, musieliśmy zapewnić możliwość wyboru jednej z sześciu krzywych w iPhono2, aby móc odsłuchać każdą płytę. Jeśli użytkownik nie ma ochoty na eksperymenty może oczywiście pozostawić na stałe wybraną krzywą RIAA.
Wykorzystujemy najnowsze technologie AMR – klasa A, TubeState
W iPhono2 usprawniliśmy układ wzmacniający w klasie A, TubeState. Jego sercem jest zupełnie nowy wzmacniacz J-FET Burr-Brown Soundplus, wraz z buforem J-FET/BJT.
Ten nowy układ znacząco obniża obciążenie widziane przez główne układy wzmacniające, to poprawia wewnętrzną liniowość pracy i pozwala na napędzenie nawet wymagającej, studyjnej impedancji 600 omów.
Filtrowanie zasilania zostało zwiększone pięciokrotnie. Szumy iPhono2 zostały jeszcze zmniejszone i zbliżają się do granic możliwości dostępnych w temperaturze pokojowej. Aby osiągnąć niższe poziomy szumów należałoby schłodzić układ ciekłym azotem.
Czerpiący z wzorców AMR PH-77 super niski poziom szumów jest naprawdę wyjątkowy. Nie mieści się w regułach swojej klasy cenowej i staje się wyzwaniem dla urządzeń powstających bez jakichkolwiek ograniczeń finansowych.
Papierkiem lakmusowym pokazującym co naprawdę potrafi przedwzmacniacz gramofonowy jest umiejętność wzmacniania sygnału, ale bez wzmacniania szumów. Dlatego polecamy klientom wzięcia iPhono2 do domu i posłuchania jak najgłośniej jest to możliwe. Potem podnieść igłę z płyty i… posłuchać braków szumów, którymi raczą nas inne przedwzmacniacze, niemal bez wyjątku.
Odstęp sygnał-szum jest w iPhono2 o 3 dB większy dla wkładek MC i 10 dB dla wkładek MM niż w oryginalnym iPhono.
Bardziej niż kiedykolwiek, słuchając płyty winylowej, można wsłuchać się w nagranie, z najczarniejszym tłem i każdym niuansem, każdym smaczkiem wyłapanym przez system.
Układ DC-Infinity jest lata świetlne do przodu
DC infinity
Aby wyjście było pozbawione komponenty stałej (DC), typowy przedwzmacniacz gramofonowy ma do pięciu kondensatorów sprzęgających oraz DC serwo na drodze sygnału wkładki MC. Każdy z tych elementów degraduje brzmienie.
Oryginalny układ iPhono miał dwa kondensatory sprzęgające i nie miał DC serwo. W iPhono2, korzystając z nowego układu Direct Drive Servoless ‘DC Infinity’ nie ma żadnego kondensatora ani serwo, nie dodajemy więc żadnych szumów ani zniekształceń do ścieżki sygnału.
Części klasy referencyjnej
iPhono2 ma nawet więcej japońskich kondensatorów TDK C0G. Te są uzupełnione japońskimi kondensatorami Panasonic ECPU, dedykowanymi do zastosowań audio, z bardzo niskimi zniekształceniami (<0,00001% @ 1V/10 kHz).
W porównaniu z oryginałem, w iPhono2 zastosowano również więcej rezystorów metalizowanych Vishay MELF. Dowodem jest słuchanie – najlepszy stał się jeszcze lepszy.